MTB tocht Dolomieten Alta Via Badia
Difficulty:
Medium
Distance:
50,9 km
Ascent:
2140 m
Descent:
2140 m
Duration:05:00 h
Lowest point:1150 m
Highest point:2170 m
Best season
Jan
Feb
Mar
Apr
May
Jun
Jul
Aug
Sep
Oct
Nov
Dec
Korte beschrijving
Over de Hoge Dolomietenweg door het natuurpark Fanes-Senes-Braies.
Beschrijving
Badia laat de harten van mountainbikers sneller kloppen en staat garant voor prachtige panorama's en hoogterecords. Op deze tocht door de bergen van Badia moeten 1.952 hoogtemeters worden beklommen.
Startpunt van de tocht
La Valle
Bestemming van de tour
Fanesalm
Routebeschrijving
De fietstocht begint in La Valle en voert de fietsers eerst naar Cians en langs enkele rustieke gehuchten. De route gaat verder over bospad nr. 6 naar de Rittsee en de Rittjochpas (1.836 m). Vanaf hier fietsen de fietsers omlaag naar de asfaltweg naar San Vigilio en Pederü en beginnen aan de klim naar de Pederühütte. Hier komen de fietsers op de steile Dolomietenhöhenweg en trappen omhoog naar de Fanesalm.
Bij de Fanes-hut kunnen ze bijkomen van de vorige etappe en kracht verzamelen voor de volgende. De tocht gaat verder over de Limojoch en langs de Limosee tot de Col del Locia op alpenpad nr. 11 wordt bereikt. Vanaf hier gaat de route verder over een stenig pad naar de Capanna Alpina en over een asfaltweg naar San Cassiano en San Leonhard. Vanaf St. Leonhard leidt een enkel pad terug naar het startpunt in La Valle.
Borden
6, 11
Uitrusting
Mountainbike, helm, wind- en regenbescherming, zonnebril, luchtpomp
Routebeschrijving
Vanaf de staatsweg Pustertal het Gadertal inrijden richting La Valle.
Parkeren
Parkeerplaats tussen de kerk en het toeristenbureau in La Valle
Tip van de auteur
Soort route
Lengte 50,9 km
Auteur
Redactie Zuid-Tirol.com